Latest News

"Her Eve 3 Boyutlu Yazıcı” Projesi Emesys Firmasından Geldi

Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen 3 boyutlu yazıcılar günden güne daha fazla hayatımızda yer alırkan, sektör temsilcileri bu teknolojinin yakın zamanda vazgeçilmez olacağını belirtiyor. Ankaralı teknoloji firması Emesys’in Genel Müdürü Hakan Ertan: “90’lı yıllarda bilgisayar sahibi olmak ne kadar önemliyse, şu anda da 3D Printer almak aynı oranda değerli, yaklaşık 2 yıl süren ARGE çalışmaları sonucunda ürettiğimiz yazıcılarımız 3gen’le evlerin, 4gen’le ise kurumsal firmaların vazgeçilmezi olacağız” diyerek geleceğin teknolojisi olarak gösterilen 3 boyutlu yazıcıların günden güne daha fazla hayatımıza girdiğini belirtti.
Haber bültenlerinde sık sık duyduğumuz 3D yazıcılar eskiden hayal gözüyle bakılan bir teknolojiyi hayata geçiriyor. 3 boyutlu bilgisayar tasarımının özel yazıcılar sayesinde gerçek objelere dönüştürüldüğü sistem, sağlık, inşaat, havacılık gibi sektörlerin yanında artık evlere de girmeye başladı. 3D yazıcı teknolojisinin ilk kullanıma başladığı günden bu yana sürekli geliştiğini vurgulayan Emesys Genel Müdürü Hakan Ertan, “3D yazıcı teknolojisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygınlaştı.Daha önce kullanabilmek için sistem bilgisi gerektiren, dev boyutlu 3D yazıcılar, gelişen teknolojiyle hem oldukça küçüldü hem de herkesin kullanabileceği bir konuma geldi” dedi.
3D yazıcıların yakın zamanda Türkiye’de kullanımının daha fazla yaygınlaşması hatta evlere bile girmesini öngördüklerini kaydeden Ertan, “Önümüzdeki 3 yıl içinde her evde 3D yazıcı olacağını öngörüyoruz. Bu sayede çocuklara sağlıklı oyuncak yapabilecek, bir parçası kırıldığı için bozulan porselen yemek takımındaki boşluğu kendiniz doldurabileceksiniz” ifadelerini kullandı. Ertan, Emesys olarak yaklaşık 2 yıl süren AR-GE çalışmaları sonrası hayata geçirdikleri “3D4E” 3boyutlu yazıcılarla hem kurumsal hem de kişisele yönelik çözümler sunduklarını vurgulayarak, şunları da sözlerine ekledi. “Geleceğin teknolojisine ulaşmak herkesin hakkı.
Bu yüzden Tamamen Türk üretimi çift renk kullandığımız yazıcılarımız 3gen sunduğu hızlı ve daha kolay kullanımla evlerde, 4gen ise daha profesyonel sistemiyle kurumsal firmalarda vazgeçilmez olacak. Doğada çözülen nişasta ile yapılmış plastik kullandığımız yazıcılarımız, 300 Watt enerji kullanıyor ve ceplere de zararı dokunmuyor.”

Haberin Linki: http://teknokanyon.com/her-eve-3-boyutlu-yazici-projesi-emesys-firmasindan-geldi/

Önümüzdeki 3 yıl içinde her evde 3D yazıcı olacağını öngörüyoruz. Bu sayede çocuklara sağlıklı oyuncak yapabilecek, bir parçası kırıldığı için bozulan porselen yemek takımındaki boşluğu kendiniz doldurabileceksiniz